Hizmet Talep Formu


Yaşadığınız sorunla ilgili daha önce operatörünüzle iletişime geçtiyseniz ve operatörünüz sorunu altyapı kaynaklı olarak nitelediyse, hızınızın altyapınız nedeniyle düşük olduğunu ilettiyse sorunu sadece operatörünüz çözebilir.


Eğer modeminizden uzaklaştıkça Wi-Fi çekiminiz azalıyor, kesinti ve hız sorunları ile karşılaşıyorsanız bu durum evinizin fiziksel koşulları ile ilgili olabilir. Bu tür sorunlar fiziksel koşullara göre Wi-Fi repeater adı verilen cihazlar kullanılarak hız kaybı yaşanmadan çözülebilmektedir. Cihazların kurulacağı en iyi konum evinizdeki fiziksel koşullar incelenerek anlaşılabilecektir.


Eğer komşularınız daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde internete bağlanırken, siz hız kaybı ve kesinti yaşıyorsanız bu durum sorunun iç tesisatınızda sorun olabileceğine işaret etmektedir. Dışarıdan gelip modeminize kadar giden kabloyu kanalet kullanarak yenilemeniz halinde sorunu estetik sorun yaratmadan çözmüş olursunuz.


Sorun artık evlerde internetin daha yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmasından dolayı bir operatör problemi olabilecekken, evinizin içinde internete bağlanan cihaz sayısının artmasından da ileri gelebilir. Eğer operatörünüz bir sorun olmadığını ilettiyse bu durumda modeminizin yenilenmesi sorunu çözebilir. Ancak bu sorunun kök nedeni bina girişinde, ev girişinde ve modemde hız testleri yapılarak anlaşılabilir.


Halen pazarda eski ADSL modemler ya da yeterince hız desteklemeyen VDSL modemlerin ilk modellerinden birini kullanıyor olabilirsiniz. Bu durumda hem operatörünüzden aldığınız paketin hızını tam olarak deneyimleyemezsiniz, hem de kesintiler yaşarsınız. Bu durumlarda modeminizi yenileyerek sorunu çözebilirsiniz.


Internet paketiniz, eskiden çok yaygın olan eski “8 Mbps’e kadar” olabilir. Eğer evden çalışma düzenine geçtiyseniz ya da eğitimini internet üzerinden alan çocuğunuz varsa bağlanan cihaz sayısı ve video transferi arttığından “16 Mbps’e kadar” hız dahi yeterli olmayabilir. Bu durumda paketinizi yükseltmenizi tavsiye ederiz. Bunun için öncelikle operatörünüzle görüşerek altyapınızın daha yüksek hızları destekleyip desteklemediğini öğrenmek gerekli. Eğer altyapınız fiberse, Fiber Internet paketleri en hızlı ve stabil internet erişimi deneyimi sunar.

Hizmet Talep Formu